החוף הנפרד אילת (חוף הדתיים)

החוף הנפרד אילת (חוף הדתיים)
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedIn

החוף הנפרד, תחנה מס' 4 ברצועת החוף הצפוני, הוא חוף המשמש את הציבור הדתי לרחצה בהפרדה של המגדרים. לאור הביקוש להבהרות בנושא החוף הנפרד, או "חוף הדתיים", החלטנו לרכז עבורכם את כלל המידע הרלוונטי בנושא, החל משעות פעילות החוף, וכלה בסוג הפרדה, אכיפה, שירותי הצלה וכו'.

עונה ושעות רחצה:

להבדיל מערי חוף אחרות בישראל, בעיר אילת עונת הרחצה נמשכת לאורך כל השנה.
שעות הרחצה (שעות בהן פועלים שירותי הצלה) בחוף הנפרד, ובכל החופים המוכרזים באילת:

קיץ (מא' באייר – אחרי פסח):
א'-שבת 09:00-17:00.

חורף (מסוף אוקטובר):
א'-ו' 09:00-16:00, שבת 08:00-16:00.

בשעות בהן תחנת ההצלה אינה פעילה, הרחצה הינה באחריות המתרחץ.
ניתן להתעדכן בשינויים באתר העירייה.

מיקום החוף הנפרד:

החוף הנפרד (חוף הדתיים) ממוקם ברצועת החוף הצפונית מזרחית של העיר אילת, כ-200 מטר מזרחית למלון הרודס ומיד אחרי חוף "מפרץ השמש".

הפרדה:

החוף הנפרד, כשמו כן הוא, הוא חוף מוכרז (70מ') בו ניתן להתרחץ בהפרדה ומשמש לרוב את הציבור הדתי. ההפרדה מתקיימת בין המגדרים: צד לנשים וצד לגברים. כמו כן החוף מופרד כולו מסביבתו ע"י גדר גבוהה ואטומה. אותה גדר מפרידה גם בין צד הנשים לצד הגברים.

אכיפה:

ההפרדה בין המגדרים בחוף נעשית לרוב על ידי הקהל המגיע להתרחץ, שמודע ומקבל את ההפרדה על עצמו. כאשר מגיע קהל שאינו מודע להפרדה, המצילים יודעים גם הם לנווט את הקהל. במידה וההפרדה מופרת בשעות בהן תחנת ההצלה לא פעילה, (בקיץ אחרי השעה 17:00) ניתן לפנות למוקד העירוני – 106 מכל טלפון.

שבתות, חגים ומועדים:

בזמנים בהם הציבור הדתי מנוע מלהגיע לחוף – שבתות, חגים ומועדים (לא כולל יום העצמאות), החוף הופך לחוף מעורב הפתוח לרחצה לכולם, שירותי ההצלה פעילים, אך אין אכיפת הפרדה. כלומר, נשים וגברים יכולים להתרחץ באותו צד.

המתקנים בחוף הנפרד:

  • שירותים
  • מקלחות חוף
  • ברזיות
  • תחנת עזרה ראשונה

חוף "דגל כחול":

החוף הנפרד הוא אחד ממספק חופים ברצועה הצפונית המוגדרים כחוף "דגל כחול".
חוף "דגל כחול" הוא חוף שקיבל תו תקן עולמי של איכות. תו התקן מעיד על כך שהחוף עומד בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים של שירותי הצלה, עזרה ראשונה, איכות המים, נקיון החוף, שירותים, מקלחות, ברזיות וכו'. עמידת החוף בסטנדרטים של הדגל נבחנת על ידי ועדה לאומית אחת לשנה.

חופי אילת:

העיר אילת מלאה חופי רחצה מדהימים ביופים ורוויים במבקרים מרחבי הארץ והעולם. חופי הרחצה המוכרזים בעיר ממוקמים ב-2 רצועות – רצועה החוף הצפוני, המשתרעת מאזור קניון מול הים למלון הרודס ואחריו, ורצועת החוף הדרומי המשתרעת מחוף חברת חשמל עד מסוף טאבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *