מועדון הברידג' של אילת

מועדון הברידג' של אילת
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedIn

שאלה: מי יודע איזה משחק קיבל את הכינוי המלכותי "השחמט של הקלפים" ? ובכן, התשובה היא – הברידג'!

אני בטוח שהרבה מכם חושבים עכשיו; ברידג'? זה לא המשחק הזה שסבתא שלי משחקת במועדון גיל הזהב?? אז לא. טוב אולי כן, אני לא באמת מכיר את סבתא שלכם… 🙂

אבל ברצינות, ברידג' הוא אחד המשחקים המרתקים והמשוחקים ביותר ברחבי העולם (כמעט בכל מקום בעולם), כולל תחרויות וטורנירים יוקרתיים של אלפי משתתפים. בארץ ישנם כ-6,000 שחקני ברידג' פעילים במועדונים.

איך משחקים ברידג'?

ברידג' הוא משחק חשיבה אסטרטגי המשוחק ע"י 4 משתתפים בדיוק, זוג נגד זוג. בברידג' אנו משתמשים בחפיסת קלפים אחת (52 קלפים ללא ג'וקרים) אותה מחלקים לארבעת המשתתפים, 13 קלפים לכל משתתף. מטרת המשחק היא לבצע כמה שיותר לקיחות לזוג (לקיחה = הקלף הגבוה מתוך 4 זוכה).

משחק הברידג' מחולק לשני שלבים ברורים:

  1. שלב ההכרזות.
  2. שלב המשחק.

שלב ההכרזות:

בשלב זה כל משתתף בתורו יכול להתחייב למספר מסוים של לקיחות (חייב להתחייב למספר גדול משל קודמו). בשלב זה, הזוג שהתחייב למספר הלקיחות הגדול ביותר זוכה במכרז. השחקן שהכריז את מספר הלקיחות הגדול ביותר ייקרא "הכרוז" ובן הזוג שלו יהפוך ל"דאמי" (dummy, דומם). אותו הדאמי יפתח בתחילת המשחק את כל הקלפים שלו על השולחן כך שכל השחקנים רואים אותם, והכרוז, (שרואה את הקלפים שלו ושל בן זוגו הדאמי) ישחק עבורו.

שלב המשחק:

בשלב זה, הזוג שלא זכה במכרז מתחיל את המשחק (השחקן שיושב משמאלו של הזוכה במכרז). השחקן שמתחיל מוריד קלף אחד, ואחריו כל שחקן בתורו צריך להוריד קלף מאותה הסדרה. בתום הסיבוב, כאשר ישנם 4 קלפים פתוחים על השולחן, הקלף הגבוה ביותר לוקח, ומקנה ניצחון או "לקיחה" (בשפת הברידג') אחת לזוג.

איך "מנצחים":

בתום 13 סיבובים (משחקון) הניקוד נקבע ע"פ הלקיחות, כאשר הזוג שזכה בהכרזה צריך לעמוד בהתחייבות שלהם למספר הלקיחות (אם התחייבו ל-10 לקיחות אז צריכים לקחת 10 או יותר). הזוג שלא זכה בהכרזה, או "ההגנה" צריכים לגרום לזוג השני לא לעמוד בהתחייבות שלהם.

 

קורס ברידג' למתחילים:

באילת קיים מועדון ברידג' פעיל החל משנות השבעים של המאה הקודמת. חברי המועדון נפגשים אחת לשבוע, בכל יום שלישי בשעה 20:15 לתחרות שבועית.

אחת לחצי שנה או שנה נפתח קורס ברידג' במועדון, כאשר אתמול (יום א') 10/09/17, נפתח קורס ברידג' חדש בהנחיתו של ארז צדיק (רב-אמן כסף ושחקן ברידג' בעל ניסיון עשיר של כ-40 שנה בהן שיחק בתחרויות מקומיות, ארציות ובן לאומיות ברחבי העולם).

במהלך השבוע הקרוב ניתן עדיין להצטרף לקורס הנוכחי, או להירשם לקורסים הבאים שיפתחו בהמשך.

לפרטים: 050-3959895 – אבנר נחשון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *